קיבוץ אפק

על הספריה שלנו:

 | עדכון אחרון: 07/04/2022 11:52

בכל שנותיה היתה באפק ספריה.

בימיה הראשונים ("פלוגת הים" דאז),  עמד צריף ובו ספרי קריאה רבים.

נרכשו ספרים קלאסיים ואחרים הן בעברית והן בלועזית (לטובת העולים החדשים), מתקציב התרבות. 

מיכאל דניאלי ז"ל היה הספרן האחראי.

בין השנים 1952- 1958, לאחר המעבר לקיבוץ אפק, נבנה חדר האוכל שלנו לתפארה. בקומה  התחתונה שלו היה חדר קטן שהפך ל"חדר קריאה" ששימש את הבאים אך ורק לקריאת עיתונים מן הארץ ומן העולם. 

לימים, העבירו את הספריה למיקומה היום. ברבות השנים הרחיבו ושיפצו אותה. גרהרד נחמני ז"ל היה הספרן האחראי והוא ניהל אותה ביד רמה. לזכותו אפשר לזקוף את אוסף ספרי האומנות הרבים, תיקי החגים עם פוסטרים משכבר הימים, הגדות של פסח מקוריות ועתיקות יומין וכיוצ"ב. את כל אלה ניתן למצוא עד היום בספריה.

ביחד איתו, במשך כשנתיים, עבדה כספרנית רבקה כהן. את הספרים תיקנה וכרכה אהובה מרנוביץ' ז"ל.

מאוחר יותר עבר ניהול הספריה לידיה האמונות של מינה בליזובסקי ז שאף תרמה את חדר העיון לזכרו של בעלה, נתן בליזובסקי ז"ל. שנים רבות עבדה במקום עירית פרי ז"ל, במסירות ובנאמנות רבה.

ראוי להזכיר מעל "במה" זו את הסופר והמחנך זאב ורדי ז"ל, בן המקום, שפירסם ספרים הן למבוגרים והן לילדים ובני נוער ותרגם ספרים מגרמנית לעברית.

הספריה כיום: 

הספריה שלנו מציעה מגוון רחב של ספרי קריאה. מדורי הספריה כוללים: מדור ספרי עיון בכל התחומים, ספריית ילדים ונוער וספריית מבוגרים. ניתן להיעזר בשירותי יען ויעץ של הספרנית במקום ולגבי ספרים שאינם בנמצא - ניתן לעשות השאלה בינספרייתית (מול ספרייה אזורית מטה אשר). 

במקום נערכות שעות סיפור ופעילויות לילדי הגנים ולתלמידי ביה"ס וכדומה.

על אתר הספריה: בימים אלה נבנה אתר הספריה ויעמוד לרשותכם כחלק משירותיה. 

באתר תוכלו לקבל מידע מפורט על אירועים עתידיים במקום, להתעדכן לגבי ספרים חדשים על המדף, לכתוב המלצות על ספרים שקראתם, להיכנס לאתרי ספרות וכן הלאה. האתר החדש יאפשר "הצצה" יותר עמוקה לנעשה בספריה.  אשמח לקבל מכם תגובות /הצעות/בקשות/ וכיוצ"ב. 

                                    מזה כעשרים שנה מנהלת את הספריה עירית פכט

 

ביולי 2021, סיימה עירית פכט את תפקידה כמנהלת הספריה לאחר שנים רבות של עשייה.