ספרים חדשים על המדף:

ספריה (15/10/2020 13:33)

ספרי מבוגרים:

 

"סירות הדרקון"/אריאל בר : הוא רומן היסטורי מפתיע ומקורי, שנכתב בהשראת סיפור אמיתי.
בראשית המאה הקודמת, בעיר חרבין שבצפון מזרח סין, מזעזעת פרשת חטיפה דרמטית את הקהילה היהודית. בוריס קפלן, פסנתרן מצליח ובנו של בעל מלון מפואר, נחטף בידי חוליגנים רוסים ומוחזק בשבי בכפר סיני נידח.
בחסות הכיבוש היפני, דורשים עבורו החוטפים כופר עצום, בעוד אביו ממאן לשלם את סכום הכסף שיוכל להביא לשחרורו.
נטליה זוגתו, יוצאת למסע חייה כדי לאתר את אהוב לבה. בלשון פיוטית ועשירה, מחיה סירות הדרקון את סיפורה המרתק של קהילת יהודי חרבין - קהילת מהגרים חולמים שהכתה שורש בקצה העולם, וניהלה חיי תרבות תוססים כחלק ממיעוט רוסי בעיר סינית, תחת כיבוש יפני.

ממליצים: ענבר וולף,  איתן צור, עירית פכט

 

"ממלכת הקבצנים"/פאולינה סימונס

סיפור מסעם האפי והיחיד במינו של ג´וליאן וג´וזפין, אשר מרים אותם אל פסגות של אהבה ויופי אך גם מפיל אותם אל תהומות של שברון–לב ואובדן. האם נגזר על ג´וליאן וג´וזפין להיפרד לנצח, או שיצליחו למצוא את הדרך להיות יחד שוב? פאולינה סיימונס היא מחברת רבי–המכר ´פרש הברונזה´, ´טטיאנה ואלכסנדר´, ´בית בלגראנד´ ועוד, שראו אור בעברית בהוצאת מודן.

 

"חיי השקר של המבוגרים"/פרנטה

"שנתיים לפני שעזב את הבית אמר אבי לאמי שאני מכוערת מאוד" – כך, במשפט מצליף, נפתח הרומאן העז של אלנה פרנטה, מחברת 'החברה הגאונה'. – משפט שהופך את כל עולמה של בתו בת ה־12 – ועד לצונאמי העתידי של התפרקות המשפחה ושל השנים הכואבות שבעקבותיה, שנים שבהן תהפוך ג'ובנה, המספרת, מילדה חבוקה בחיק משפחתה לנערה בוגרת מפוכחת, ובהן יתחלפו תדיר תשובותיה לשאלה: מה אני ואיזה אדם אני יכולה להיות.

 

עד לאותו רגע היתה ג'ובנה ילדת שמנת, בת להורים אינטלקטואלים ממרומי נפולי העילית המעודנת, המעריצה את אביה, שהעניק לה רק אישורים וחיזוקים. האמירה הטראומטית שלו מציתה בה אובססיה לפגוש את דודתה המוחרמת ויטוריה, שאליה השווה אותה האב.

 

"הבציר האבוד"/אן מא

אישה חוזרת אל הכרם המשפחתי בבורגונדי וחושפת במפתיע יומן אבוד, בת-משפחה עלומה וסוד שהוסתר מאז מלחמת העולם השנייה.

 

"מה המספר שלך"?/סופי קינסלי

הוא ספר מצחיק, סוחף ומענג כמו שרק סופי קינסלה יודעת לכתוב.

 

"האריות מסיציליה"/ס. אאוצ'י

 

רומן היסטורי מרתק המבוסס על חייהם האמיתיים של ג'וזפינה פלוריו וגיסה המאוהב בה בסתר איגנציו, וינצ'נצו השאפתן והיצירתי, ג'וליה פורטלופי הסוערת והנבונה ושאר בני משפחת פלוריו, המלכים הלא־מוכתרים של סיציליה, אנשים ערמומיים ושאפתנים, הנחושים להיות עשירים ורבי־עוצמה יותר מכל אדם אחר.

 

 

 

 

תמונות מצורפות להודעה זו: